Prezenty na święta, troszkę inne

Nie, nie będę wam przedstawiać towarów ze sklepów. Eleganckich zegarków, ładnie oprawionych książek, luksusowych perfum czy innych tego typu rzeczy.

Dzisiaj zaproponuję prezenty troszkę inne, te niematerialne, którymi warto obdarzać nie tylko w święta, ale i w całym roku. Bądź sam/a sobą wyczekiwanym prezentem i dawaj od siebie.

Buziaki

Daj buziaka, no daj. Pocałuj swojego ukochanego/ ukochaną mocno i z miłością. Założę się, że rzadko się całujecie. Większość z nas robi to za rzadko. A całowanie ma tyle zalet, że warto. Pomaga też w zwalczaniu depresji podobno. No to do dzieła!

Nie zapomnij o buziaku dla rodziców, brata, siostry itp. Rodzina to rodzina, najważniejsze osoby w życiu. Warto z nimi dobrze żyć.

No i przyjaciele. Też im czasem daj buziaka. Są też mega ważni.

Nie zapomnij wysłać sobie buziaka do własnego odbicia! Masz kochać siebie, bo wtedy możesz kochać innych :-).

wall-2794567_640

Przytulasy

Przytul żonę, męża, narzeczonego, mamę, tatę, siostrę. I swoje ukochane zwierzątko. Jeśli masz, ukochaj babcię i dziadka. Oraz siostrzeńca czy bratanicę. Czasem uściśnij kogoś znajomego.

Osobiście miewam z tym problemy. Jestem introwertyczką, nie jestem zbyt wylewna. Ale wiem, że warto to robić, chociażby z narzeczonym. W domu dla ukochanej osoby jestem totalną przytulanką ;-).

Trochę wygłupów

W domu czy na śniegu. Powygłupiaj się. Pobaw się ” w smoka” w łóżku, dużo śmiej. Na dworze, gdy jest śnieg, zbuduj bałwana. I nie ważne, czy masz 5 czy 30 lat. A nawet 60. Rzuć w kogoś śnieżką, ale nie za mocno. Ostatnio w parku przeskakiwałam przez rzeczkę. Troszkę źle wyliczyłam odległość, noga się prawie ześlizgnęła, ale dałam radę ;-).

Wspólnie ugotujcie świąteczne posiłki

Czy to z mamą, czy z teściową, czy z ukochaną osobą. Próbujcie, mieszajcie, eksperymentujcie. Zabawa w kuchni jest super, przez cały rok. Próbowanie nowych przepisów, mieszanie rękoma itp.

Odwiedź dawno nie widzianą osobę

Zazwyczaj gdy przyjeżdżam do Polski, mam mało czasu na wszystko. Też dlatego, że oczywiście często się prywatnie badam. Odwiedzam też babcię, dziadka. Pojadę też gdzieś. Dużo czasu staram się spędzać z rodziną. Jednak czasem lubię zobaczyć się z kimś, kogo dawno nie widziałam. I często się okazuje, że wracam zadowolona i radosna. Kontakty pomagają w byciu szczęśliwszym.

Posprzątaj

Fajnie komuś, kto szykuje dla nas święta zaproponować jakąś chociażby małą pomoc- czy to poodkurzanie mieszkania, czy ugotowanie jakiejś potrawy, czy podanie do stołu. I tej osobie będzie przyjemnie i my się przydamy.

Bądź miły i dużo się uśmiechaj

W święta naprawdę nie warto dyskutować na tematy mało neutralne- polityka, wojny, poglądy religijne itp. Warto mówić o fajnych rzeczach, wspólnych zainteresowaniach, wspomnieniach, zabawnych historiach. Warto wspominać ukochane osoby, które już od nas odeszły. Wymiana poglądów religijnych czy politycznych nie jest wskazana- i tak osoby, która ma twarde stanowisko na dany temat, nie przekonasz. Cieszcie się swoim towarzystwem… i życiem.

Pomagaj

Jeśli widzisz, że ktoś jest w opałach, nie odwracaj się. Pomóż. Pokaż, że masz serce i dbasz o świat wokół. Wesprzyj potrzebujących i dzieci w domu dziecka. Nakarm głodnych.

Dawaj czas sobie i innym

Odpocznij, zrelaksuj się. Zadbaj o siebie i później o innych. Daj im swój czas. Słuchaj z uwagą, uśmiechaj się, zadawaj pytania. Daj czas rodzicom, dzieciom. Zamiast zajmować się interesami czy trzymać nos w telefonie i komputerze.

Zaproponuj wspólną wycieczkę w jakieś fajne miejsce czy świąteczny quiz. Albo grę.

Komplementuj innych 

Powiedz coś miłego napotkanym osobom- że ładnie wyglądają albo mają piękne włosy, oczy czy świetnie się na czymś znają. Zrób to też na ulicy. Zdarzyło mi się kilka razy, że jakaś kobieta powiedziała mi coś miłego- zupełnie obca. Na początku jest zaskoczenie, a później dziękujesz z uśmiechem. Miłe i szczere słowa działają cuda. Czasem też mam ochotę komuś coś powiedzieć. Zazwyczaj się powstrzymuję, ale czasem moment wydaje się odpowiedni.

Dobry uczynek każdego dnia

Najlepszym prezentem jest pomoc innym. Zrób coś miłego każdego dnia, wspomóż kogoś. Czy to poprzez kupienie ciepłej herbaty, czy przez udzielenie wsparcia, czy pomoc przy przeprowadzce, czy pomocy osobie zranionej. Tylko dzięki takim czynom jeszcze jakoś funkcjonujemy w tym świecie. Staram się wyłapywać dobre informacje, a nie tylko te złe. Unikam więc drugich, a czytam o tych, co robią coś fajnego.

armchair-2526977_640

Pamiętaj, miłe słowo, czas dla siebie i innych, uwaga i okazywanie uczuć nie kosztują. Nie wydasz na nie ani grosza, a uszczęśliwisz siebie i innych. I zostanie to na długo w pamięci, w przeciwieństwie do kupionego za ciężkie pieniądze zegarka.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s