Był sobie człowiek na planecie zwanej Ziemia

Był sobie piękny krajobraz, a potem przybyli ludzie….

Spójrz na Ziemię. Jest piękna, nieprawdaż? Cuda natury na każdym kroku. Błękitne oceany, zielone lasy, wysokie góry, ciekawe jaskinie, dzikie dżungle, zielone łąki i złote pola. Wschody i zachody słońca. Paleta kolorów. Szum wody i wiatru.

I ta różnorodność w ludziach. Biali, czarni, śniadzi. Blondyni, brunetki, rude. Smukli, tężsi, chudzi. Z pryszczami, bez trądziku, z wąsem i bez zarostu. Mali, duzi. Mądrzy i mniej i bardziej. Wygadani i zamknięci w sobie.

Jedzenie dane nam od ziemi i to, które tworzymy. Naturalne i sztuczne. Kuchnie świata- hinduska, polska, gruzińska, chińska, jamajska, nigeryjska itd. Banan, awokado, plantan, liczi, batat, kokos. Owoce i warzywa nie do zliczenia.

alpy
Jeden z wielu takich na planecie Ziemia…

Waleczne lwy, inteligentne małpy, żółwie morskie, które składają jaja. Papugi, które mówią. Ptaki, które poszukują ciepłych krajów do zimowania. Pracowite mrówki, które potrafią nosić ciężary wielokrotnie przekraczające ich masę całkowitą. Zwierzęta są sprytne i mają swoje własne sposoby na przeżycie w tym dzikim świecie.

Budzę się rano i wychodzę na balkon. Mimo szumu aut, dobiegają mnie odgłosy przyrody. Piję kawę i obserwuję okolicę, którą spowiło ciepłe słoneczne światło. W oddali, nad jednym z licznych parków, leci małe stado zielonych, świergoczących papużek. Tuż obok przelatuje wielka mewa. Mały ptak kąpie się w strumieniach wody na dachu. Mimo całego hałasu, dobiegają mnie te odgłosy. Jak dobrze.

Tak samo, gdy obserwuję gorącą wyspę latem. Błękit wody, bryza, złoty piach, dzikie skały. Piękny, uspokajający widok. Ziemia cudem jest.

Dzieci są uczone, że świat jest magiczny. Zwierzątka są mięciutkie i słodkie. Jest mama, tata, babcia, dziadek. Wszyscy się kochają i są idealni. Kopciuszek znajduje swojego księcia, a dzieci pomagają rodzicom w pracy. Nie ma pedofilów, morderców, terrorystów. Śnieg mieni się w ciemnościach, choinka błyska. Magia świąt.

Po iluś latach jednak prawda wychodzi na jaw. ” Mamo, dlaczego ten pan pokazuje mi swojego ptaszka?”. Inny pan porywa samolot i go wysadza. Bomba spada na małe miasteczko. Zabija wielu cywilów. Afrykańczyk wyzywa białego od rasistów. Chłopak morduje koleżankę. Z zazdrości.

Gdy sobie siedzę na tym balkonie i obserwuję harce ptaków, to myślę- przecież to takie piękne i proste. Dlaczego życie tak nie wygląda? Ludzie powinni się kochać, rano machać do siebie. Pozdrowienia, miłe słowo, brak wojen. Każdy żyje swoim fajnym życiem i umiera w odpowiednim czasie. Ludzie nie walczą, nie zabijają się.

Dlaczego to zostało tak ukształtowane? Po co? Po co ludzie muszą cały czas walczyć, mordować się i kopać dołki nawzajem. Dlaczego to wszystko jest takie trudne i skomplikowane? A powinno być łatwe i miłe. Tymczasem bywa tak, że czasem po prostu nie wiadomo, co powiedzieć.

Ciekawe, jaki by był świat bez rasizmu, zazdrości, wojen, zawiści. Naprawdę ciekawe. Niestety, nigdy się tego nie dowiemy, bo nigdy tak nie było. Z tego, co mi wiadomo. Ludzie to jakiś specyficzny, szalony wytwór stworzony przez…. Nie wiem, przez co/kogo. Nie jestem zbyt wierząca. Ale wierzę, że po coś ktoś/ coś to stworzył.

Póki co, życzę Wam miłego, spokojnego weekendu. Mimo wszystko- zakładamy różowe okulary, cieszymy się każdą chwilą. Bo przecież jest fajnie. Warto tu być, chociaż na chwilę i doznać tego piękna, które oferuje ziemia.

 

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s