Jakie są trzydziestolatki? 12 prawd ;-)

Pamiętasz, jak w dzieciństwie byłeś przekonany, że dorośli znają odpowiedzi na wszystkie pytania? Teraz sam jesteś dorosły i wiesz, że nie znają żadnych odpowiedzi.

To my, 30-latki. Czym różni się kobieta, gdy ma trzydzieści lat od tej, która ma dwadzieścia? Co zmienia się w systemie myślenia i działania? Co zmienia się dla nas na plus, a co może na minus?

Od razu zaznaczę, że odetchnęłam, gdy skończyłam trzydzieści lat. Młodość jest piękna, ale z wiekiem zyskujesz wartości i cechy, których nie posiadasz będąc młodszą kobietą. Oczywiście są wyjątki, ale jednak każdy wiek ma swoje niuanse. I każdy wiek jest piękny.

30
Tak można to określić :-). 

Co więc się zmienia, gdy wchodzisz w 3. dekadę swojego życia?

 1. Świadomość bycia tu i teraz– zaczynasz bardziej rozumieć, że życie to tylko chwila i nie można tracić ani chwili, by być i czuć. Staraj się więc wykorzystać ten czas na rzeczy przyjemne, wartościowe i przydatne w życiu.
 2. Docenianie drobne rzeczy na co dzień– z wiekiem zaczęłam dostrzegać więcej drzew, ptaków i szczegółów wokół siebie. Herbatę w chłodny dzień, piękno natury, drobne gesty. Cieszę się każdym porankiem, każdą pyszną kawą, spacerem po parku ( samotnie lub z ukochaną osobą).
 3. Cielesność schodzi na dalszy plan– owszem, fajnie być piękną, zgrabną, długonogą i zgrabną kobietą. Ale z wiekiem zaczynasz rozumieć, że naprawdę są ważniejsze rzeczy niż za mały biust czy za duża pupa. Nie przejmujesz się tym jak dawniej. Dla 20-latki często ważne są uroda, wygląd, aż do przesady. Dla 30-latki już mniej. Ujmę to tak: zarówno intelekt jak i wygląd są ważne. Jednakże kładzie się trochę większy nacisk na to, co się ma w głowie. Oczywiście nie oznacza to, że mamy przestać dbać o siebie. Pamiętajmy, że człowiek lepiej się czuje jak dobrze wygląda. W każdym wieku.
 4. Sens życia- poszukujemy sensu i celu życia. Zastanawiamy się, co jest ważne. Mamy inne wartości, niż kilka lat wcześniej. Zaczynamy zdawać sobie sprawę z szybkiego przemijania.
 5. Przyjaciele dobierani są ostrożniej– mamy większe wymagania. Nie chcemy wokół siebie ludzi, którzy marudzą, nie mają zainteresowań czy są z zupełnie z innej planety. Nie lubimy ludzi, którzy próbują nam coś wbijać do głów, bo same już mamy ugruntowane swoje poglądy. Lubimy ludzi przyjaznych, otwartych. Grono przyjaciół może być niewielkie, ale dla nas odpowiednie. Nie tworzymy głębokich relacji z każdą spotkaną osobą. I mamy do tego prawo.
 6. Szlachetne zdrowie- wielu z nas w młodym wieku szaleje, bawi się itp. Kac, byle co na ząb. Natomiast później często to się zmienia. Zaczynamy świadomie wybierać pożywienie, unikamy bądź pijemy mniej alkoholu, bo wiemy, że szkodzi i źle wpływa na wygląd. Często rozstajemy się z nałogami. Wiemy, że są złe dla naszego zdrowia. Chcemy żyć długo w dobrym zdrowiu. Wielu z nas także świadomie rezygnuje ze spożywania cukru i unika leków.
 7. Zaczynamy rozumieć, co czuli nasi rodzice….– mimo, że nie posiadam dzieci, zaczynam rozumieć, co czują rodzice, gdy dzieci robią coś nieodpowiedzialnego i niebezpiecznego. Jestem bardziej dojrzała, potrafię się wczuć w rolę drugiej dorosłej osoby i rozumieć ich położenie.
 8. Mamy potrzebę odcięcia się od pępowiny– gdy jesteśmy dorośli, żyjemy na swoim i nieźle sobie radzimy, staramy się żyć i działać samodzielnie. Rada tak, ale gdy jej naprawdę potrzebujemy.
 9. Rozliczenie się z przeszłością– w tym wieku bardziej odczuwa się żal za urazy z dzieciństwa, widzi wszystko jak na dłoni. Krzywdy z dzieciństwa zaprzątają nam umysł. Dlatego warto się oczyścić. Rozmową z rodzicami ( co jest niewątpliwie bardzo trudne!) i/lub psychologiem. Wiele późniejszych problemów w życiu bierze się z przeszłości. Jednak nie można wszystkiego zganiać na trudne dzieciństwo tylko pracować nad sobą. Cały czas.
 10. Wolność i luz– człowiek w tym wieku czuje się bardziej wolny i swobodny. Wiąże się to z tym, że większość z nas opuszcza domy ok. 30. roku życia i to wtedy można poczuć naprawdę, jak to jest być dorosłym. Odpowiadamy za własne decyzje, żyjemy na swoim, zarabiamy swoje pieniądze i decydujemy, na co chcemy je wydawać. A także, jak chcemy żyć.
 11. Rodzina staje się ważniejsza niż imprezy– czas z rodziną staje się ważniejszy. Zaczynamy sobie zdawać sprawę z tego, że ludzie powoli będą odchodzić z naszego życia, bo wszyscy się starzejemy. Dlatego wolimy więcej czasu poświęcać rodzinie.
 12. Odnalezienie stylu- styl zmienia się co jakiś czas. Ale w pewnym wieku jesteśmy bardziej świadomi swojego ciała, co nam pasuje, a co nie. Kobiety potrafią pięknie się ubierać i eksponować swoje walory. I z klasą. Mężczyźni też nie pozostają w tyle.

Jestem ciekawa, jakie są Wasze odczucia i doświadczenia? Co u Was zmieniło się po trzydziestce? Oprócz pojawienia się zmarszczek pod oczami :D.

 

Jedna odpowiedź na “Jakie są trzydziestolatki? 12 prawd ;-)”

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s