Alute Konferencja Czas Kobiet- relacja

W zeszłą niedzielę wybrałam się na całodzienną konferencję dla kobiet zorganizowaną przez platformę dla kobiet Alute. Składała się ona z kilku paneli: kobieca moc, gość specjalny, wywiad- Beata Pawlikowska, panel medyczny, panel- kariera w korporacji vs. biznes własny oraz zarabianie we własnej firmie.

konfrerejcna

Pierwszy, wstępny panel prowadzony był przez Magdalenę Glistak, Coacha Kobiecej Mocy. Mówiła w ogólnym znaczeniu o kobiecej mocy, o tym, że każda z nas jest warta wiele i mamy ogromny potencjał, o którym często nie wiemy.

Następnie przeszła ona do kolejnego panelu i zaprosiła na scenę gościa specjalnego- Beatę Pawlikowską. Beata Pawlikowska mówiła o pokochaniu siebie, zachwycie światem i cieszeniu się każdym porankiem. O podróżach, konsekwencji w dążeniu do osiągania celów. I o tym, jak ważne jest dbać o ciało i duszę np. poprzez nie jedzenie białego cukru i codziennej aktywności. Wszystko opowiedziane oczywiście w charakterystyczny sposób, jakiego używa pani Beata.

Kolejny panel traktował o kobiecym zdrowiu i urodzie. I był to mój ulubiony moment tego dnia. Lekarze wypowiadali się bardzo ciekawie. Prof. Knapp we wspaniały i kreatywny sposób, posługując się sztuką od praczasów, opowiadał o kobiecym zdrowiu intymnym i zagrożeniach. Dowiedziałam się też ciekawej rzeczy z zakresu stomatologii. Staw skroniowo-żuchwowy jest tak ważny, że jeśli z nim jest coś nie tak, może to się odbić na całym ciele! Bo jest to pierwszy staw w kolejności w naszym ciele. Dlatego tak ważne jest to, żeby o niego dbać ( wypełnienie w zębie MUSI być odpowiednio wyszlifowane i dopasowane do naszej szczęki!) i jeśli pojawia się nawyk „zgrzytania zębami” trzeba koniecznie to wyleczyć. Bardzo ciekawa i ważna rzecz. Wykład o dietetyce był także bardzo fajny. Dowiedziałam się, że awokado można jeść kilka dni w tygodniu, bo jest bardzo zdrowe ( oczywiście pamiętając o zachowaniu  dziennej kaloryczności) i ma tak twardą skórkę, że nie docierają do środka pestycydy, co nie zdarza się przy innych owocach. Została podana przykładowa jednodniowa dieta. I okazało się, że to już wiem. Nauczyłam się dość na swojej własnej diecie. Mówiono też u tzw. super foods. Z zakresu medycyny estetycznej dowiedziałam się o zabiegach nie- i inwazyjnych. O botoksie, który odpowiednio aplikowany nie powoduje tak znacznych zmian w mimice.

Następnie był czas na lunch. Skorzystałam z okazji i po lunchu w tureckiej knajpce nad samą rzeką, udałam się na spacer nad Tamizą.

Po lunchu odbył się kolejny panel. Trzy fajne kobiety: Magda, Ola, i kolejna Magda, poruszyły temat kariera w korporacji vs. własny biznes. Ich przemyślenia, wnioski i obserwacje były bardzo ciekawe i przydatne. Do tego dziewczyny miały fajne podejście do życia, własne zdanie i każda zupełne inne podejście do wielu spraw. Rozmowa skończyła się pytaniem dziewczyn do siebie sprzed kilkunastu lat. Warto wziąć ich słowa do serca, bo nie każdy odnajdzie się we własnym biznesie jak i nie każdy będzie chciał pracować w wielkiej firmie i spędzać tam dużą część swojego życia.

Ostatni wykład był prowadzony przez Agnieszkę Karakurd, która zajęła się zachęcaniem kobiet do prowadzenia własnego biznesu. Ogólnie omówiła planowanie biznesu, uwalnianiu potencjału finansowego. Jak stworzyć i zarządzać biznesem.

Był to niewątpliwie miły i potrzebny dzień. Warto było spędzić dzień w towarzystwie kobiet, które chcą w życiu zbudować coś fajnego. Do tego miejsce, pogoda i klimat sprzyjały wydarzeniu.

Na koniec o samym miejscu. Canary Wharf. Jest fajne i dość spokojne w porównaniu z centrum Londynu. Uważam, że warto tutaj wracać raz na kilka miesięcy. Zwłaszcza latem, gdy można usiąść w jednej z wielu knajpek położonych tuż koło rzeki i cieszyć się fajnymi widokami. Miejsce to jest raczej bardziej biznesowe i tętni życiem od poniedziałku do piątku. W weekend natomiast dzielnica nieco pustoszej trochę i można znaleźć kilka spokojnych ławeczek. A także zjeść smaczne jedzenie w okolicznych restauracjach, a także taniej, kupując przekąski w vanach. Wrócę tam niebawem.

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s