Życie jest piękne

Życie jest piękne i zasługujesz na to, by tego doświadczyć.

cropped-gory.jpg

 

Doceń to w końcu. Też mam dni, gdy nie mam ochoty na nic. Wszystko mnie drażni, zastanawiam się, po co właściwie tu jesteśmy, ku czemu zmierza ten świat i dlaczego ludzie się zachowują w taki a nie inny sposób.

Jednak, mimo wszystko, gdy włącza mi się tryb „marudzenie”, zaczynam głębiej się zastanawiać nad wszystkim i stwierdzam- dobrze tu być. Mieć zdrowie, rodzinę, trochę szczęścia w życiu, to całe doświadczenie życiowe i możliwość robienia wielu rzeczy.

I co z tego, że nie jestem bogata i nie mam póki co wymarzonego domu. Bogata dusza jest ważniejsza.  A marzenia się mogą spełnić, trzeba im pomóc. I nikt nie jest idealny. Ale każdy człowiek może się pochwalić czymś wyjątkowym.

Każdy dzień to cud. Każdy dzień to skarb. I trzeba to docenić i korzystać. Kochać, uczyć się, bawić i po prostu żyć.

Warto żyć, życie jest piękne. Kilka powodów poniżej.

  1. Poznawanie ludzi i pielęgnowanie kontaktów- dbaj o siebie i bliskich. Kochaj ich, doceniaj i dawaj dobre słowo. Każdy potrzebuje miłego słowa i wsparcia. Może jesteśmy różni, mamy inny styl życia i poglądy, ale jednak jesteśmy rodziną i trzeba się akceptować. Miłość jest piękna, trzeba ją pielęgnować i każdego dnia pracować nad uczuciem.
  2. Świat jest piękny- dawniej podróżowałam wiele. Ale ostatnimi czasy nie przepadam za długimi podróżami lub lotem samolotem, więc zwiedzam trochę mniej. Jednak mam zamiar się przemóc i znów być bardziej aktywna. Świat jest tego warty. Jest tyle przepięknych miejsc, których po prostu nie da się opisać słowami. Widok zapiera dech piersiach i pamiętamy go do końca życia. Staram się każdego roku odwiedzić minimalnie jedno nowe państwo. Także korzystać z każdego pobytu w pięknej Polsce i robić chociaż mini- wycieczki. A polskie góry są piękne.
  3. Smaki świata- jest tyle przepysznych dań, które chciałabym spróbować. Oglądam różne programy kulinarne, gdzie ludzie udają się do najróżniejszych miejsc na świecie i za każdym razem nie mogę się nadziwić, jakie cudowne dania i miejsca można odkryć jak się chce. Zazdroszczę im, że mają okazję tego doświadczyć. A jednocześnie podziwiam zapał do tworzenia pięknych dań.
  4. Przyroda- jest piękna. Nawet taki spacer po okolicznym parku może być niezwykłym doznaniem. Np. własnie teraz, jesienią, gdy złote liście tworzą piękny dywan. Jest tyle gatunków drzew, krzewów, kwiatów i zwierząt, że nie jesteśmy w stanie tego zliczyć. To cud, że tyle żywych istot żyje koło siebie na tym świecie.
  5. Spotykanie ciekawych, inspirujących ludzi- niektórzy ludzie wiodą naprawdę ciekawe, inspirujące życie. Robią ciekawe rzeczy i kochają to. Chciałabym mieć naprawdę pasjonującą pracę. Dlatego trzeba w tym kierunku zmierzać. Fascynują mnie ludzie, którzy tworzą. Czy to piękne budynki, czy wyjątkowe kosmetyki i piękną biżuterię. Czy swojskie sery i kolorowe dzbany. Wszystko jest piękne i ciekawe
  6. Piękne chwile- za każdym razem, gdy siedzę na cichej plaży, czuję bryzę, słyszę szum fal, myślę- chwilo trwaj. Gdy siedzę z rodziną i cieszę się tym, że jesteśmy razem, rozmawiamy, jemy dobre rzeczy i wspominamy. A oni nadal są. Gdy spaceruję cichym porankiem wśród zieleni.
  7. Poranki z kawą i książką- budzenie się (nie za późno), zaparzenie kawy, kilka głębokich wdechów na świeżym powietrzu i zaczytanie się w ulubionym magazynie bądź ciekawej książce.
  8. Wygłupy i zabawy w ukochaną osobą- cudowne, szczęśliwe chwile, na wagę złota. Każdy powinien to praktykować, każdego dnia!

Jest wiele powodów, dlaczego warto tu być i doceniać ten fakt. Pamiętajmy o zdrowiu. Jest tylko jedno i warto o nie dbać. Dlatego lepiej unikać tego, co niezdrowe dla ciała. I dbać o umysł.

Mamy tylko jedną szansę, wykorzystajmy to. Nawet jak życie daje nam w kość, możemy widzieć jasną stronę.

Pamiętacie film pt. ” Życie jest piękne”? Niesamowite, że pobyt w obozie można potraktować w taki sposób. Po to, by uchronić małego człowieka przed strachem, smutkiem i zwątpieniem w ludzi.

Życzę miłego dnia. A co jest dla was w życiu piękne i ważne?

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s