Życie w kolektywie

Ostatnimi czasy wraz ze wzrostem liczby singli pojawiła się nowa moda ( a może metoda) na życie we wspólnocie. Jako że w Londynie single stanowią duży odsetek, w niektórych dzielnicach nawet 60%, takie miejsca stały się całkiem popularne.

Kolektyw to zespół ludzi związanych wspólnym działaniem. Może to być wspólna praca, hobby lub dążenia. Taki pierwotny kolektyw to rodzina. Kolektywem mogą być ludzie dzielący wspólne pasje i upodobania.

W wielu dużych miastach powstają luksusowe osiedla dla młodych singli, którzy chcą dzielić swoją przestrzeń z innymi. W Londynie jest ich kilka. W takim miejscu możesz mieszkać, pracować, bawić się, stołować i dbać o sylwetkę. Wszystko jest zapewnione pod jednym dachem.

kolektyw
źródło: http://www.towereight.co.uk 

Jeśli jesteś samotny, dobrze zarabiasz, masz potrzebę dzielenia życia z podobnymi ludźmi, to miejsce dla ciebie. Możesz wynająć ładne studio lub pokój. Rano spotkać innych mieszkańców na zajęciach z  jogi, zjeść wspólne śniadanie. Popracować i w przerwie na lunch ruszyć do siłowni. Po pracy ugotować posiłek we wspólnej kuchni. A wieczorem masa rozrywek: koncerty, wykłady, kręgle, spotkania towarzyskie itp. Czego dusza zapragnie. W międzyczasie twój pokój zostanie posprzątany przez profesjonalną osobę sprzątającą. Poza tym serwis 24/7, odbieranie paczek od kurierów i wiele innych usług.

Regulamin wynajmu podobny jest do tego, który obowiązuje w wynajmowanych pokojach i mieszkaniach w mieście. Można zapraszać gości do mieszkania, ale za dodatkową opłatą mogą też wynająć swój pokój na okres pobytu.

Osobiście, nawet jako samotna osoba, nie zdecydowałabym się na to. Za bardzo przypomina mi to hotel. No i też lubię więcej własnej przestrzeni. Ale jest to na pewno dobry sposób na życie dla tych, którzy czują się samotni i mają dużą potrzebę nawiązywania stosunków towarzyskich.

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s